DünyaGündemTeknoloji

Mahalle komşuluğunda dijitale taşınan uygulama dünyada büyük ilgi gördü

Bu mühendisler 'komşuluğu' dijitale taşıdı; uygulama dünyada büyük ilgi gördü

İzmirli mühendisler geliştirdikleri uygulama ile komşuluk ilişkilerini dijital platforma taşıdı. 32 ülkede hizmete sunulan uygulama 85 bin kez indirildi. Uygulamanın pazarlama yönetimini de yine İzmirli bir şirket üstlendi.

İzmirli mühendis Can Poyrazoğlu ile arkadaşı Demirhan Erim, Türkiye’nin komşuluk ilişkilerindeki yardımlaşma ve dayanışma duygusunu dijital platforma taşıdı. Geliştirdikleri uLouder (Senin Senin Daha Yüksek) isimli
uygulama, Dünya genelinde 85 bin indirmeye ulaştı.

Elektrik, elektronik Mühendisi Can Poyrazoğlu ile Demirhan Erim, 2016 yılında Amerika’nın Delaware eyaletinde geliştirdikleri ULouder, kullanıcılarının yakın çevrede olan bitenden haberdar olmasını sağlıyor. Melek ve şahıs yatırımcılardan, bugüne kadar 2 milyon dolar değerlendirme üzerinden destek alan uygulama, karşılıklı bir iletişim platformu olarak hizmet veriyor. Uygulama kısa sürede büyük ilgi gördü. 32 ülkede kullanılabilen uygulama Covid 19 salgınında da yardımlaşma imkanını en üst seviyeye taşıdı.

uLoader’ın yaratıcıları Trikod Proje Yatırımları adı altında yeni bir oluşum da kurdu. Bünyesinde 150’den fazla yazılımcının yer aldığı girişim üretim fabrikası niteliğindeki oluşumun pazarlamasını yine İzmirli bir şirket üstlendi. US Brainworks Grup’un iştiraki olan Brainworks Global “Komşu, komşunun uygulamasına muhtaçtır” sloganıyla uLouder’ın Türkiye’de kullanımını artırmayı hedefliyor.

Hizmet ihracatının önünü açtı

US Brainworks Yönetim Kurulu Başkanı Umut Saçan, “uluslararası hizmet, fikir ve teknoloji” ihracatı yapan bir network ajansı olduklarını belirterek “Öncelikle İstanbul’a, ardından San Francisco, Toronto, Düsseldorf’a ofislerimizi açtık. İlk olarak San Francisco havalimanına teklif verip, ardından Düsseldorf’da Microsoft için video çalışmalarına imza attık. Silikon Vadisin’de scale-up projeleri ile pazarlama çalışmalarını yürütüyoruz” dedi.

Global yapılanmanın temellerini yurtdışında yaşayan, pazarlama konusunda eğitim görmüş tecrübeli bir ekiple attıklarını vurgulayan Saçan “Network ajanslar arasında artık bir Türk ajansı da var. İzmir’den Dünya’ya hizmet
ihracatı yapıyoruz. Bu yolda en büyük gücümüz Ar-Ge, yazılım, teknoloji ve pazarlama hizmetlerinin üretiminin Türkiye’den yapılması” dedi. Saçan, uluslararası pazarda kaliteli, güvenilir ve marka değeri olan bir yapı
hedeflediklerini belirterek “Odak noktamız sürdürülebilir bir değere sahip olmak. Bunun için hiç durmadan çalışacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı