Format Haber

Arslan: ‘Avukatların sesi kesilirse yurttaşların nefesi kesilir!’

Arslan: ‘Avukatların sesi kesilirse yurttaşların nefesi kesilir!’
30 Haziran 2020 - 14:50
Manisa Barosu, Avukatlık Kanunu’nda yapılmak istenen değişikliklere ve geçen hafta Ankara’ya yürüyüşleri engellenen avukatlara yönelik tutumdan dolayı basın açıklaması bulundu.
Manolya Meydanı’nda basın açıklaması için toplanan avukatlar cübbeleri ile katıldı. Manisa’dan Ankara’ya yürüyen Manisa Baro Başkanı Avukat Ali Arslan, “Avukatların sesi kesilirse yurttaşların nefesi kesilir” dedi.
Çoklu baro sisteminin yargı camiasına zarar vereceğini söyleyen Arslan, bir devletin demokratik niteliğinin göstergesinin hukuk devleti ve evrensel hukuk ilkelerinin tüm kurumları ile işler halde olmasından geçtiğini belirtti.
Herkes için adalet, adalet için avukat!
Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, “Avukatların sesi kesilirse yurttaşların nefesi kesilir.Herkes için adalet, adalet için avukat! Hukuk ancak güçlü, bağımsız, tarafsız bir yargı olmalı” diye ifade etti.
Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine Anayasanın 135.Maddesine aykırılık teşkil ettiğini kaydeden Arslan, “bu tasarı Cumhuriyetimizin köklü kuruluşlarından biri olan baroların da  demokratik yapısını bozacak. Baroları işlevsizleştirecektir. Herkes için adalet, adalet için avukat! Diyerek yargı bağımsızlığını ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz” dedi.
Haber : Hasret Dilek Delier – MANİSA
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır