Format Haber

‘FETÖ bir kılıf uydurarak Vatanseverleri, Ergenekon terör örgütü olarak adlandırdı.’

‘FETÖ bir kılıf uydurarak Vatanseverleri, Ergenekon terör örgütü olarak adlandırdı.’
08 Aralık 2020 - 17:43

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliği ile Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen interaktif programların ikincisinde Küresel Gazeteciler Konseyi Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi’nin konuşmacı olarak katılımıyla FETÖ ile mücadelede Basının durumu ve duruşu masaya yatırıldı. Programın moderatörlüğünü Gazeteci Yazar Hakan Özen yaparken 24. Dönem Manisa Milletvekili Dr Muzaffer Yurttaş, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Özbaş, Erdal Çil, Fatih Akova, Küresel Gazeteciler Konseyi Kırşehir Temsilcisi Enderhan Öz soruları ve konulara ilişkin açıklamalarıyla destek verdiler.

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliği ile Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen interaktif programların ikincisi Gazeteci Yazar Hakan Özen’in moderatörlüğünde gerçekleşti. Yaşamını 2007’den bu yana FETÖ ile mücadeleye adayan Küresel Gazeteciler Konseyi Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi’nin konuşmacı konuk olduğu programın ana konusunu 15 Temmuz öncesi ve sonrası FETÖ ile mücadelede basının duruşu oluşturdu.

FETÖ’YE GÜZELLEME YAPANLAR HALA EKRANLARI DOLDURMAYA DEVAM EDİYOR

15 Temmuz gecesi ve akabinde Fethullahçı terör örgütüne karşı sert bir cevap verildiğini ancak günümüzde dahi FETÖ’nün tamamen temizlenmediğini kaydeden Külekçi, “Bugün ana akım dediğimiz medyada FETÖ ile ilgili hassasiyet gösterilmesi noktasında çok büyük endişelerim var. Günümüz medyasında FETÖ ile mücadele eden, duruş sergileyen Gazeteciler değil de 15 Temmuz öncesi FETÖ ile yanyana durmuş, methiyeler düzmüş isimlerin 15 Temmuz hain gecesinden sonra çark edip halen ekranları doldurup, ahkam kesmeleri bizleri derinden üzüyor. FETÖ ile mücadelede çok ağır süreçlerden geçmiş, hayatlarıyla bedel ödemiş insanlarımız var. Gazetecisinden, sanatçısına, bilimi adamından akedemisyenine, iş adamına, ordu mensubuna kadar çok ağır bedeller ödemiş insanlarımız var. Gelinen süreçte FETÖ’ye bir dönem güzelleme yapıp çark eden adının başına Gazeteci, Yazar, veya bir başka Unvan getirilmiş insanlar hala ekranlarda boy gösterirken ağır bedeller ödemiş bu ülkenin gerçek vatansever evlatları maalesef yok sayılıyor. FETÖ ile mücadeleye adamış Gazeteci Haydar Meriç’i kaç kişi hatırlıyor. Elleri ve ayakları domuz bağıyla bağlanarak hain FETÖ terör örgütü tarafından katledilen Haydar Meriç ve onun gibi mücadele etmiş vatansever Gazetecilerden hangisini ekranlarda görebiliyoruz? Ama 15 Temmuz öncesi ABD’ye Fethullahçı Terör Örgütünün elebaşısının yanına el öpmeye gitmiş sözde Gazeteciler hala ekranlarda ve toplum bunları izliyor” dedi.

‘FETÖ, BİR KILIF UYDURARAK VATANSEVERLERİ, ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK ADLANDIRDI’

FETÖ’nün kalemşörlüğüne soyunan ve taşeronluğunu yaparak hain terör örgütüyle bağlantısı olan dönemin savcısından, akademisyenine ve diğer alanlardaki beynini kiraya vermiş kişilerin vatansever Türk ordusu mensuplarına ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yönelik hain bir senaryo içerisinde 15 Temmuz gecesine hazırlandığını ve bu süreçte önlerinde engel olarak gördükleri vatanseverleri bir kılıf uydurarak Ergenekon terör örgütü olarak adlandırdıklarını kaydeden Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “Ergenekon yurdun adı ve Türkün varoluş destanıdır. Bu hain kişiliklerin ve mensubu oldukları FETÖ’nün buradan da anlaşılacağı üzere hedefinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu ülkenin kahraman vatansever evlatları vardı. Hamdolsun ki bu hainliğe siyasetçisinden, bürokratına, ordu ve emniyet mensubuna, vatansever basın mensuplarından, kahraman milletimize kadar hep birlikte net bir cevap verildi ve bu ülkenin bölünmesine izin verilmedi” diye konuştu.

FETÖ MİKROBUNDAN HALA KURTULAMADIK

24. Dönem Manisa Milletvekili ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Onur Kurulu Başkan Vekili Op. Dr. Muzaffer Yurttaş, “Yaşadığımız süreçte her programda tüm Dünyayı tehdit eden Koronavirüs’ten söz ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir Zeytinyağı firmasına gittim, “Orada beni gören vatandaşlarımızdan biri, Koronavirüsün ne zaman biteceğini sordu. Bir FETÖ mikrobu ile beş yıldır mücadele ediyoruz. Korona mikrobu ile bir yıllık mücadeleden sonra tamamen kurtulacağımızı düşünmek hata olur. Benim tahminim Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmaya 2021 Haziran’a kadar takmaya devam edeceğiz diye düşünüyorum. Her ne kadar bu ay aşılanma çalışmaları başlayacak olsa da toplumun yüzde 60’ının aşılanması sağlanmış ve yüzde 15’inin bağışıklık kazandığını göz aldığımızda Türkiye açısından salgının zayıfladığını ve etkisinden kurtulmuş olabileceğimizi konuşabiliriz. FETÖ ile mücadele aynı kararlılıkla devam ediyor olsa da virüsün temizlenmesinin daha süreceğini düşünüyorum. Tabi bu konuda yerli ve milli, vatansever basın mensuplarına çok önemli görev ve sorumluklar düşüyor” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır