Format Haber

İzmir Düşünce Platformu, toplantılarına ara vermeden devam ediyor

İzmir Düşünce Platformu, toplantılarına ara vermeden devam ediyor
28 Mart 2021 - 21:12

Öğrencilik yıllarını 1980’li yıllarda İzmir üniversitelerinde okuyan bir grup aydının pandemi öncesi yüz yüze gerçekleştirdikleri toplantılar bir yıldır da sosyal platformlar üzerinden devam ediyor.

Platform, her hafta Perşembe akşamları, alanlarında uzman ve seçkin isimleri platform üyeleriyle bir araya getirerek keyifli ve kaliteli birlikteliğe de zemin hazırlıyor.

İlkini 30 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirdikleri toplantıda aynı zamanda platformun da üyesi olan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr Sayim YORGUN’ dan, 1 Mayıs’ın Çalışma Hayatına Etkileri konusunu dinlemişlerdi.

Geçen süre zarfında sanayileşmeden maliyeye, eğitimden sosyal hayatın çeşitli alanlarına, edebiyat, müzik, kültür, tarih ve felsefe gibi birçok konuda yetkin isimleri misafir eden platformun üyeleri arasında da akademisyen, bürokrat, sanayici, iş insanı, yazarlar bulununca, bunlarla konukları arasındaki sohbetler de keyifli ve ilgi çekici olup çoğu zaman zaman da belirlenen sürelerin dışına taşıyor.

Geçtiğimiz programlarda emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, Türk Ocakları Onursal Başkanı Nuri Gürgür, Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü, Türk Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof Dr Fadil Hoca gibi isimleri ağırlayan kısa adı İZDÜP olan İzmir Düşünce Platformu, geçtiğimiz hafta da 43. Programında, enerji konusunda ülkemizin önemli isimlerinden Necdet Pamir’ den Doğu Akdeniz’ deki Enerji Jeopolitiğini ve Türkiye için önemini dinlemişti.

Pandeminin kısa sürede bitmesini ve normal hayata bir an önce dönülmesi dileklerini söyleyen platform sözcüleri, öğrenmenin, araştırmanın önünde bir engel olamayacağını, evlere kapanmak zorunda kaldığımız bu günlerde bile yaptıkları bu konulu toplantılarla hem birbirlerinden kopmadıklarını hem de bilgi birikimlerini arttırdıklarını söylemekteler.

Bu hafta,1 Nisan 2021 Perşembe akşamı da saat 21.00 de Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı ve aynı zamanda Mehmet Akif Araştırmaları Merkezi Başkanlığını yapan D. Mehmet Doğan’ ı ağırlayacaklarını belirten platform temsilcileri, isteyen vatandaşların da sosyal platformlar üzerinden kendilerine ulaşarak programları takip edebileceğini bildirdiler.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır