DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Kapanmayla birlikte esnaf gerçekten zor durumda!’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
‘Kapanmayla birlikte esnaf gerçekten zor durumda!’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bugün bir araya geldi. Meral Akşener, Saadet Partisi’nin yeni genel merkez binasının açılı için hayırlı olması temennisinde bulundu. Ziyaret sonrasında iki lider basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, Fahrettin Koca’nın “Çin’den aşılar gelmedi” sözüne ilişkin sorulan soruya Temel Karamollaoğlu, “Salgın döneminde iktidarın daha etkili adımlar atması gerekiyor. Şu anda bütün dünya pandemiden dolayı sıkıntılar yaşıyor. Bu nedenle iktidara çok yüklenmek istemiyorum. Fakat bizde ihmalkar davranıldığı kanaatindeyim” cevabını verdi.

Aynı soruya İYİ Parti lideri Meral Akşener ise ”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını ücretsiz bir şekilde aşılatmak durumda olan bir devlettir. Tersini düşünmek doğru bile değildir” dedi.

Akşener, esnafın sorunlarıyla ilgili olarak, pandemi nedeniyle kısıtlama kararlarının alındığını hatırlatarak, ”Kapanmayla birlikte esnaf gerçekten zor durumda. Esnafa stopaj sıfırlanacak mı, vergiler uzatılacak mı, elektrik faturaları ertelenecek mi, çalışan başına kredi verilecek mi, ihtiyaç sahiplerine kişi başı yardım yapılacak mı? Konuşulması gerekenler bunlardır.” dedi.

Aynı konuda Meral Akşener’in söylediklerine katıldığını ifade eden Karamollaoğlu, “Burada dikkatleri başka tarafa çekmek için bir gayret var. Bu tarzdaki davranışla vatandaşın dikkati başka taraflara çekilmeye çalışılıyor. Asıl olan esnafın sıkıntısıdır. Esnaf bir toplumda üretici ile tüketici arasında en önemli rolü oynayan kesimdir. Hizmet sektörü var üretim sektörü var. Bu sektörlerle hiç ilgilenmedi maalesef. Başka ülkelerde bir takım kararlar alınırken, önce o kararın doğuracağı zararları bertaraf etmek için adımlar atılır. Arkasından karar deklare edilir. Burada esnafın içinde olduğu problemleri nasıl çözeceği konusunda hiçbir teklif temenni yok. Bu en ciddi problemlerimizden birisidir.” dedi.

YORUM YAP