Format Haber

Kara ve okyanus yüzey alanlarında sıcaklıklar artıyor, Küresel ısınma tehdidi büyüyor

Kara ve okyanus yüzey alanlarında sıcaklıklar artıyor, Küresel ısınma tehdidi büyüyor
11 Eylül 2020 - 2:12

Birleşmiş Milletler, DSÖ ve uluslararası örgütler tarafından hazırlanan yeni raporlarda su kıtlığı ve küresel sıcaklık artışlarına dikkat çekiliyor. Meteorolojik izlemelerde de Kara ve okyanus yüzey alanlarında küresel sıcaklıkların arttığı görülüyor. Küresel ısınma tehdidi büyüyor

Dünya Meteoroloji Örgütü, (World Meteorological Organization -WMO)atmosferdeki sera gazı salınımının koronavirüs salgınına rağmen rekor seviyede olduğu ve küresel sıcaklık artışının gelecek 5 yılda 2,7 santigrat derece artışla ‘tehlikeli’ seviyelere ulaşabileceği uyarısında bulundu.

İklim değişikliği ve sıcaklık artışı, deniz seviyesinin yükselmesi, okyanus ısısı ve asitlenme, deniz buzları ve buzul erimesi gibi birçok işaretler veriyor.

Küresel su seviyelerinin, Grönland ve Antarktika’da buzulların hızla erimesiyle artmaya devam ettiği kaydedilen raporda, 2050’ye kadar sel riski altındaki insan sayısının 1,6 milyara çıkması, 2,7 ila 3,2 milyardan fazla kişinin ise su kıtlığı ile karşı karşıya kalmasının beklendiği belirtildi.

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır