DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Keyfi kararlarla değil, ‘Kuralların’ olduğu yerde güven olur, yatırım üretim olur!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Keyfi kararlarla değil, ‘Kuralların’ olduğu yerde güven olur, yatırım üretim olur!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Ekonomi Masası olarak yaptıkları ziyaretlerde vatandaşların “Biz Kral istemiyoruz, kural istiyoruz” dediğini belirterek, “Vatandaş sonuna kadar haklı… Kuralın olduğu yerde öngörülebilirlik ve güven olur. Güven olan yerde yatırım olur, üretim olur, iş olur. Ama kendini kral sananların yönettiği bir ekonomide, kural olmaz.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de MYK gündemine dair basın toplantısı düzenledi.

Öztrak, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, gazeteciler Uğuroğlu ve Hatipoğlu’na karşı yapılan eş zamanlı saldırılarla ilgili olarak, “Bunlar sıradan olaylar değildir. Demokrasiye darbedir, terördür. Saldırıları lanetliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Öztrak saldırıyla ilgili olarak ”Aynı gün içinde gerçekleştirilen ve organize olduğu açıkça belli olan bu saldırıların amacı; demokrasimizin, basın özgürlüğünün ve bu ülkede siyasetin özgürce yapılmasının önünü kesmektir, terördür.” dedi.

”Tek adam vesayet rejimi, devletimizi felç etti. Bundan 2 bin 300 yıl önce yaşamış büyük bir bilge, Aristo; “Devlet, toplumun tam ve doyurucu bir yaşam sürmesi için vardır; Devletin amacı, yalnızca yaşamayı olanaklı kılmak değildir, yaşamaya değer bir yaşamı kurmaktır” diyor. Son yıllarda, Türkiye’nin göbeğinde, başkentimizde, ana muhalefet partisi liderine linç girişiminde bulunuluyor. Mafya artıkları ve çeteler, siyasetçilere, gazetecilere olmadık tehditler savuruyor. Yetmiyor kalleş saldırılar düzenleyebiliyor. Hükümet bu terör saldırılarını sadece seyrediyor…

Bu yaşadıklarımız sıradan olaylar değildir. Tekrar söylüyorum, demokrasiye darbedir, terördür. Bunlar vakayı adiyeden de değildir. Bu saldırıların tüm failleri ve azmettiricileri nerede? Öyle şüphelileri gözaltına alacaksınız, adi suçtan soruşturmaya tabi tutup bırakacaksınız, bu tiyatroları oynayacaksınız. Bu yetmez. Bu organize terör saldırılarının, en kısa sürede tüm yönleriyle aydınlatılmasını bekliyoruz.”

YORUM YAP