reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.380,00 -0.353
reklam

Özel: ‘Herkesi terörist ilan edenleri yalan siyasetine başvurmamaya davet ediyoruz!’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özel: ‘Herkesi terörist ilan edenleri yalan siyasetine başvurmamaya davet ediyoruz!’
reklam

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, bir dizi incelemelerde bulunmak için geldiği Manisa’da partisinin il başkanlığı binasını ziyaret etti. Ziyarette CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, CHP İl Başkanı Semih Balaban, İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Akpir, ilçe başkanları, gençlik kolları ve partililer yer aldı.

Menemen Belediyesi’nde AK Partili belediyenin ilk icraatı 666 çalışanı işten çıkarmak oldu

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ziyarette yaptığı konuşmada, AK Parti’yi eleştirdi. Menemen Belediyesi’nde AK Partili belediyenin ilk icraatının 666 çalışanı işten çıkarmak olduğunu ifade eden Semih Balaban, “En yoğun işsizliğin olduğu dönemde 666 emekçinin hakkını gasp ettiler. CHP bu ülkenin kurtuluş umududur, bunu hep söylüyoruz. Manisa’da 4 CHP’li belediyemiz var, 2 yıl içinde bizim belediyelerimizde Menemen’deki zulmün binde birini göremezsiniz. Ama biz bunların hepsinin hukuk önünde hesabını soracağız” diye konuştu.

‘Boğaziçili üniversite öğrencileri terörist değildir.’

CHP Manisa Milletvekilli Bekir Başevirgen ise konuşmasında Manisa’da Yunusemre Belediye Meclis toplantısında yaşananlara değindi.

CHP Manisa Milletvekili Başevirgen, “Bu tavrı şiddetle kınıyorum. Bülent Mersinli Boğaziçili öğrencilere selam gönderdi, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi şiddetle kınıyorum. Yapılan mahkeme sonucunda Boğaziçili öğrenciler serbest kalmıştır. Demek ki Boğaziçili üniversite öğrencileri terörist değildir. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi Boğaziçi öğrencilerinden ve Bülent Mersinli’den özür dilemeye davet ediyorum” diye konuştu.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’da AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi eleştirerek, “Bu ilk değildir aslında. Bir önceki dönemde TBMM’de yaptığı hareketler de vardı. Tunceli Milletvekilimiz Kamer Genç bundan yıllar önce Fetullah Gülen gerçeğini, FETÖ gerçeğini meclis kürsüsünden haykırmıştı, AKP iktidarına uyarılarda bulunmuştu. Bu sözleri üzerine AKP sıralarından büyük bir gürültü kopmuştu. En önde de o günkü milletvekili, bugünkü Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi vardı. O gün Kamer Genç doğruları dile getirdi, tarihte Kamer Genç’in doğruları söylediği ortaya çıkardı. Manisa’da belediye meclisinde yaşanan olayda da CHP’li meclis üyemiz Bülent Mersinli gerçekleri dile getirmişti. Boğaziçi Üniversitesi’nde direnen öğrencilerimize, bu ülkenin geleceği olan gençlere desteğinden bahsetmişti. Ancak bu hakikat ve gerçek daha önce olduğu gibi Mehmet Çerçi’yi yine rahatsız etti. Hiç olmaması gereken tavırlar içinde bulundu. Mehmet Çerçi’nin gerçeklere alerjisi var. Mehmet Çerçi’nin gerçeklere alerjisi var diye biz CHP olarak hakikatleri haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz. Ben Mehmet Çerçi’nin bu agresif tavırlarının alt yapısını biliyorum. Mehmet Çerçi’nin bu kadar agresif olmasının esas nedeni Sayıştay raporlarına yansıyan yolsuzluklardan kaynaklanmaktadır. Bunlar bizi yıldıramaz.” ifadelerini kullandı.

‘Akhisar’da jeotermal nedeniyle tarımda büyük sıkıntılar yaşanıyor’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın, Akhisar’da belediye tarafından yapılan güneş enerji santralini inceleyeceklerini belirterek, bölgede jeotermal nedeniyle tarımda büyük sıkıntılar yaşandığını, bu sıkıntıların önüne temiz enerji kaynakları ile geçilebileceğini belirterek, Manisa’da CHP’li belediyenin bunun örneğini hayata geçirdiğini söyledi.
CHP’li Akın konuşmasında ayrıca, AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin tavrını şiddetle kınadıklarını dile getirdi.

Özgür Özel AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi eleştirdi

Ziyarette konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yunusemre Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine ‘Terörist’ ifadesini kullanan ve öğrencilere ‘Selam’ gönderdiği gerekçesiyle toplantıdan belediye meclisi CHP Grup Başkanvekili Bülent Mersinli’yi çıkarmak isteyen AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi eleştirdi.

Yaşanan olayda AKP’li belediye başkanını kınadıklarını ve CHP’li Mersinli’nin yanında olduklarını dile getiren CHP’li Özel, ““Bülent Mersinli’ye yapılan saygısız davranışı kınamak için buradayız. Bülent Mersinli Boğaziçi’ndeki öğrencileri hem bir demokrat hem de bir baba olma sıfatıyla bir selam yolladı. Karşısında önceki seçimlerde aldığı oyun çok gerisinde olan, 7 oy farkla hak etmediği o koltukta oturan kişinin hezeyanlarını dinledik. Biz Mehmet Çerçi’yi Fetullah Gülen’e laf eden Kamer Genç’e saldıran olarak biliriz. Biz Mehmet Çerçi’yi Fetullah Gülen dendiği zaman nasırına basılmış gibi havaya zıplamasından biliriz. Mehmet Çerçi haddini bilsin, eğer haddini bilmezse, nezaketsiz davranışlarını sürdürürse onun alnını karışlamak boynumuzun borcudur. Hak arayan kimseye karşı elindeki kamu gücünü orantısız kullananlar onları sahipsiz sanmasınlar, sahipleri bizleriz. Size kimseyi ezdirmeyiz. Boğaziçi’nde 537 gözaltına alınmıştı, bu öğrencilere Bülent Mersinli selam yolladı. Mehmet Çerçi de ‘onlar teröristtir’ dedi. Bugün gelinen noktada içlerinden hiçbirisi tutuklanmış değil. Hepsi serbest bırakıldı. Zaten teröristtir demek kendini yargı mercilerinin yerine koymaktır. Cumhurbaşkanı ‘terörist’ demiş, İçişleri Bakanı ‘terörist’ demiş, Devlet Bahçeli ‘terörist’ demişken bu öğrenciler tutuklanmıyor ve serbest bırakılıyor. Şimdi burada ülkenin Cumhurbaşkanının, İçişleri Bakanının, Devlet Bahçeli’nin nasıl mahcup olduğu ortadadır. Bu gençlerin ailelerinden ve tüm Türkiye’den özür dilemeliler. Gençleri yere baktıramadınız ama biraz utanmanız varsa başınızı öne eğin ve özeleştiri yapın. Aşağıya bakma sırası bu gençlere terörist diyen herkestedir” dedi.

‘Biraz özeleştiriye, utanmaya, yutkunmaya ve yalan siyasetine başvurmamaya davet ediyoruz’

CHP’li Özel açıklamasında, iktidarın herkesi ‘Terörist’ ilan ettiğini, ancak 2020 Yüksek Askeri Şurası’nda Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’na atadıkları Tuğgeneral’in FETÖ’cü çıktığını ifade etti.

CHP’li Özel, “Bu ülkede ana muhalefet partisi lideri teröristtir, Meral Akşener teröristtir, hoşuna gitmedikleri için bugün peşinde koştukları Saadet Partisi teröristtir. Öğrenciler teröristtir, öğretmenler teröristtir, işçiler teröristtir, herkes teröristtir. Bunu İçişleri Bakanı direk söylemektedir, Cumhurbaşkanı direk söylemektedir. 2 gün önce yapılan bir soruşturmada ortaya çıkmıştır ki 2020 Yüksek Askeri Şurası’nda Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığına atanan Tuğgeneral FETÖ terör örgütü üyesi çıkmıştır. Teröristlerle kim mücadele edecek, en başta Kara Kuvvetleri Komutanlığı, bu mücadelenin en kritik noktası da İstihbarat Başkanlığı. İstihbarat Başkanını bugünkü Milli Savunma Bakanı önermiş, Recep Tayyip Erdoğan ve Yüksek Askeri Şura oy birliğiyle atanmış. Darbeden 4 yıl sonra kendisinin terör örgütünün en mahremlerinden biri olduğu ortaya çıkmıştır. Herkese terörist diyenlerin atadıkları terör örgütü mensubu çıkar ama kendileri hiç utanmadan bu görevlere devam etmektedir. Boğaziçi’nin öğrencileri değil ama sizin daha bu ağustos ayında atadıklarınız terör örgütü mensubu çıkmaktadır. Biraz özeleştiriye, utanmaya, yutkunmaya ve yalan siyasetine başvurmamaya davet ediyoruz” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP