DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Özen; “100. yılında büyük zaferimiz her zamankinden daha anlamlı hale gelmiştir”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Özen; “100. yılında büyük zaferimiz her zamankinden daha anlamlı hale gelmiştir”

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen Büyük Taarruzun 100. Yıldönümü ve Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulundu. Özen, 26 Temmuz’da başlayan ve 30 Ağustos’ta büyük bir başarıyla taçlanarak sonuçlanan Büyük Taarruz Zaferinin 100. Yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Hükümetinin güçlü ve kararlı iradeye inanmış vatansever aziz ve asil milletinin ABD emperyalizmine ve onun sinsi ekonomik manipülasyonları başta olmak üzere çeşitli senaryolarına ve içerdeki işbirlikçilerine karşı verdiği vatan savunması tüm ezilen ve emperyalizmle mücadele eden milletlerine örnek olmuş, büyük zaferimiz her zamankinden daha anlamlı hale gelmiştir” dedi.

Büyük Taarruzun 100. Yıldönümü ve Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “26 Ağustos 1922 Büyük Taaruz zaferinde “Şu kopan fırtına Türk ordusudur” diyerek tanımlanan muzaffer ve şanlı Türk ordusu Büyük Zaferimizin 99. yılında da kahraman Türk milleti başta olmak üzere coğrafyanın tüm mazlum milletleriyle bütünleşerek iç ve dış düşmanlara fırsat vermemekte, Dünyada başka hiç bir ülkenin ordusuna nasip olmayacak kararlılıkta ve güçte olduğunu bir kez daha göstermektedir” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti ile hesaplaşmak isteyen her türlü iç ve dış bedbahlara karşı Cumhuriyet ve demokrasiden yana alan kahraman Türk ordusu ile emniyet teşkilatının ve onların vatansever mensuplarının öncülüğünde, güçlü irade ve tüm bu güçlü otoriteye

inanmış her türlü hain kurşuna göğsünü siper etmiş ve bunu yaparken de “Vatan yahut Silistire” diyerek önce vatanım diyen aziz ve asil milletimiz sayesinde ezilmiştir” diyen Özen sözlerine şöyle devam etti;

Tüm bunların yanısıra ülkemizin ve insanlarımızın geleceğini çukurlarla, tuzaklarla, canlı bombalarla ve patlayıcı yüklü araçlarla çalmaya kalkan bölücü terör örgütü PKK/YPG hendeklere ve mağalara gömülmüştür. Terörle mücadelede başarılı ve kararlılığın ışığında gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı başta olmak üzere tüm askeri harekatlar ve operasyonlar ABD-İsrail-PKK üçlü koridorunu yarmıştır. Bundan tam 99 yıl önce bir Haçlı seferini bozguna uğratan Türkiye Cumhuriyeti Devleti milletiyle yine bütünleşerek ABD ve İsrail merkezli benzer bir seferi daha bozguna uğratma güç, kudret ve kararlılığına sahiptir.

Tüm bu istiklal ve istikbal mücadelesinin ışığında Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliği ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak görevlerimizin ve sorumluluklarımızın farkındayız. Vatan savunmasında bir görev verildiğinde o görevi yerine getirmek için her daim hazırız. Terör örgütlerine ve Türkiye düşmanlarına karşı uyanığız, Türk milletini ve devletini küçümseyenlerin, kahraman güvenlik ve emniyet güçlerimize yönelik psikolojik savaşa ortak olanların karşısındayız.

Bu ilke, duygu ve düşüncelerle Büyük Taarruz Zaferimizin 100. Yıldönümünü kutluyor, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin hizmetinde olduğumuzu yineliyoruz. Türklere Anadolu kapılarını açan büyük Malazgirt Zaferinden bugüne kadar vatan savunmasında canını vermiş tüm Şehitlerimizi ve ebediye göç etmiş Gazilerimizi rahmetle anıyor, yaşamına devam eden tüm Gazilerimize ise saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ebediyete kadar hür ve payidar kalacaktır. Saygılarımızla.

YORUM YAP