Gündem

Prof. Dr. Ercüment Ovalı açıkladı, koronavirüs aşısının ilk testlerinde birinci basamak geçildi

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüse karşı yürüttüğü aşı çalışmasında gelinen son aşamayla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı

Türkiye’de koronavirüs salgını nispeten kontrol altına alınmış gözüküyor. Sağlık Bakanı Koca mücadelede istikrarlı bir iyileşme sürecine girildiğini açıkladı. Ancak izolasyon, sosyal mesafe, dezenfeksiyon ve koruyucu uygulamalar bir süre daha hayatımızın parçası olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Ancak dünyada salgının etkileri hâlâ dehşet verici bir risk barındırıyor ve özellikle sonbahar aylarında 2. Dalgadan korkuluyor.

Bu nedenle  bilimadamları tedaviyi bulmak için çalışmalarını sürdürülürken, Türkiye’de bu yarıştan geri kalmadı.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüse karşı yürüttüğü aşıyı bulma çabalarında gelinen son aşamayla ilgili Twitter hesabından paylaşım yaptı;

‘Ak ve Kara Troller hadi eleştirin; aşı testlerinde birinci basamak geçildi!…’ diyen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, 19 Mayıs’ta aşının ilk müjdesini vererek kısa zamanda gelinen noktaya vurgu yaptı:

”Aşı çalışmamız 1. Basamak testleri başarı ile geçti kısmet 2. Basamak ve 3. Basamak testlere dostlara müjde ak ve kara trollere ise yeni bir iş kapısı. Hadi eleştirin….yerden yere vurun…. 50 günde bu kadar yapabildik……”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı