Format Haber

Sabıkalı Sendikacıya TGF’den Basın Tanıtım Kartı verildi

Sabıkalı Sendikacıya TGF’den Basın Tanıtım Kartı verildi
01 Ekim 2020 - 15:01

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) basın ilke ve etik değerlerini görmezlikten gelerek eski siyasetçi ve sabıkalı sendikacı M.A.Ö.’ı önce delege yaptı ardından da basın tanıtım kartı verdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın bu duruma nasıl bir işlem yapacağı merak konusu oldu.

Basın ilke, değer ve ahlaki değerleri her geçen gün yara almaya devam ederken ve işsiz gazeteciler adeta çaresiz bir şekilde yaşam şartlarıyla mücadele ederken basın mensuplarının hak ve menfaatlerini koruma adına kurulan Türkiye Gazeteciler Federasyonu sabıkalı sendikacı M.A.Ö.’ı önce delege yaptı ardından da basın tanıtım kartı vererek bir sansasyona imza attı.

DHA başta olmak üzere ulusal ve yerel yayın organlarında haberi yapılan ve hakkında evrakta sahtecilik, dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma gibi suçlardan sabıkası bulunan Türk Metal Sendikası Manisa eski Şube Başkanı M.A.Ö.’a verilen basın tanıtım kartı ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın nasıl bir işlem yapacağı ise tamamen merak konusu. M.A.Ö.’a işlediği suçlardan dolayı 2011 yılında Manisa Ağır Ceza Mahkemesi’nce 5 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılmış ardından yapılan itirazlar sonucu cezası 2014 yılında 2 yıl 1 ay olarak kesinleşmişti.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise yaşananların öncelikle basın ilke, etik ve ahlaki değerlerini zedelediğini kaydederek, “Bu tür hoş olmayan durumlardan dolayı en büyük zararı yine basınımız görmektedir. Bu tür konularda biz Gazetecilerin ve yetkili kurum ve kuruluşlarının gerekli hassasiyeti göstermesi ve gereğini yerine getirmesi en büyük dileğimizdir” diye konuştu.

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır